DJ Bennett
Robert Hoffman Junior National L3 TournamentStart Date: 5/5/2018  End Date: 5/7/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 13)
SF(1) Adrianna Peradoza d. (8) DJ Bennett1-6; 6-2; 6-1
Q(8) DJ Bennett d. (3) Kaitlyn Carnicella6-1; 3-6; 6-2
16(8) DJ Bennett d. Peyton Capuano6-1; 6-1
32(8) DJ Bennett d. Naomi Karki6-2; 6-2
 Consolation:
PL(8) DJ Bennett d. (4) Rose Hayes6-1; 6-0
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(1) Bennett/Jesudason d. Bhakta/Pell6-1
SF(1) Bennett/Jesudason d. (3) Hayes/Tannenbaum6-2
Q(1) Bennett/Jesudason d. De Faber-Schumacher/Fan6-1
16(1) Bennett/Jesudason d. Ghosh/Roka6-2
Capitoline Wolf Classic - USTA National Level 3Start Date: 4/21/2018  End Date: 4/23/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 29)
32(9) DJ Bennett d. Harper Santos6-2; 6-1
64(9) DJ Bennett d. Meredith Taylor6-0; 6-1
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
16(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Patch/Solomon8-2
32(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Kurtz/Tozzi8-4
USTA Florida Level 5 at Sarasota Sports Club BG 14sStart Date: 4/14/2018  End Date: 4/16/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 32)
F(2) DJ Bennett d. (4) Ahmani Guichard6-2; 6-0
SF(2) DJ Bennett d. Tatiana Zelenko6-3; 6-0
Q(2) DJ Bennett d. NICOLE GIORDANO6-0; 6-1
16(2) DJ Bennett d. Ayami Maehama6-1; 6-0
32(2) DJ Bennett d. Maya Youssef6-0; 6-1
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(1) Bennett/Bredberg Canizares d. (2) Guichard/Pacheco8-3
SF(1) Bennett/Bredberg Canizares d. (4) Centeno/Ibarra
Q(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Barua/Didion8-0
16(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Buck/Smashey8-5
The GEORGIA BOWL - USTA National Level 3Start Date: 3/24/2018  End Date: 3/26/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 28)
16Sierra Berry d. (5) DJ Bennett3-6; 6-3; 1-0(3)
32(5) DJ Bennett d. Ella Faessler6-4; 6-1
 Consolation:
CF(5) DJ Bennett d. Dilafzo Abdullaeva6-2; 6-2
CS(5) DJ Bennett d. (3) Bayley Sheinin7-5; 6-1
CQ(5) DJ Bennett d. Jayna Clemens6-4; 6-0
R2(5) DJ Bennett d. Margaux Guibal Britt3-6; 6-2; 1--0(3)
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(1) Bennett/Chan d. Guibal Britt/Solomon8-1
SF(1) Bennett/Chan d. (4) Jesudason/Pal8-1
Q(1) Bennett/Chan d. Abdullaeva/Chow8-4
USTA Florida Level 4 Championship - National CampusStart Date: 3/17/2018  End Date: 3/19/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 32)
F(2) DJ Bennett d. Mia Slama6-0; 6-0
SF(2) DJ Bennett d. (3) Alyssa Perdomo6-2; 6-2
Q(2) DJ Bennett d. Lexington Reed6-0; 6-1
16(2) DJ Bennett d. Blake Rothchild6-0; 6-1
32(2) DJ Bennett d. Tatiana Zelenko6-1; 6-0
USTA National Level 2 Tournament- February Seminole LakeStart Date: 2/10/2018  End Date: 2/12/2018
Girls' 14 Singles (Draw Line - 16)
16(5) Sophia Wang d. DJ Bennett6-1; 6-1
32DJ Bennett d. Nikole Lisovyy6-2; 6-3
 Consolation:
CQvaleria ray d. DJ Bennett6-4; 6-3
R2DJ Bennett d. Kate Sharabura6-2; 6-1
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 12)
SF(2) Sharabura/Williams d. (3) Bennett/Bredberg Canizares6-1
Q(3) Bennett/Bredberg Canizares d. Pal/ray6-1
16(3) Bennett/Bredberg Canizares d. Makela/Perdomo7-5
USTA Florida Level 5 Orange County Boys & Girls 18's SinglesStart Date: 2/3/2018  End Date: 2/5/2018
Girls' 18 Singles (Draw Line - 49)
32(9) Danna Taylor d. DJ Bennett6-1; 6-2
64DJ Bennett d. Adriana Lamothe6-2; 6-3
 Consolation:
CQ(2) Casey Accola d. DJ Bennett4-1; 4-0
R3DJ Bennett d. (8) rachele rimondini
R2DJ Bennett d. Amber McGinnis6-2; 3-6; 10-7
USTA Florida Level 3 at Lakeland BG 16 & G18Start Date: 1/13/2018  End Date: 1/16/2018
Girls' 18 Singles (Draw Line - 49)
32(12) Isabella Montana d. DJ Bennett6-0; 6-0
64DJ Bennett d. Sydney Sforzo6-3; 6-0
 Consolation:
R2Daniela Bellini d. DJ Bennett5-7; 6-2; 6-0
2017 Daytona Beach Wild CardStart Date: 12/30/2017  End Date: 1/2/2018
Women's Open Singles (Draw Line - 31)
32(2) Caroline Werner d. DJ Bennett6-1; 6-0
 Consolation:
CSKylie Moulin d. DJ Bennett6-2; 6-1
CQDJ Bennett d. Carlie Davis6-1; 6-0
R1DJ Bennett d. Elizabeth Gibbons6-0; 6-0
Florida Tennis Center Winter Level 6Start Date: 12/23/2017  End Date: 12/25/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 1)
F(1) DJ Bennett d. (2) April Sanchez6-0; 6-1
SF(1) DJ Bennett d. Mallory Kelly6-1; 6-3
Q(1) DJ Bennett d. Cyba Ozzor6-2; 6-0
Sanlando Level 6Start Date: 12/9/2017  End Date: 12/11/2017
Girls' 16 Singles (Draw Line - 1)
QAlisha Moldakhmetova d. (1) DJ Bennett6-3; 6-3
 Consolation:
CF(1) DJ Bennett d. Juanita Cabrera6-1; 6-0
CS(1) DJ Bennett d. Sabrina Rodriguez6-0; 6-1
CQ(1) DJ Bennett d. Emily Alieva
USTA Florida Daytona Beach Level 4 Boy's & Girl's 16s & 18sStart Date: 12/2/2017  End Date: 12/4/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 58)
64Annie Carrera d. DJ Bennett
 Consolation:
R1Francine Voit d. DJ Bennett
Saddlebrook November Level 6Start Date: 11/4/2017  End Date: 11/6/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 1)
F(1) DJ Bennett d. Leah Kuruvilla6-2; 6-0
SF(1) DJ Bennett d. Nadia Sadanandan6-0; 6-0
Q(1) DJ Bennett d. Kiara Tiozzo6-1; 6-1
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Doubles ChampionshipsStart Date: 10/28/2017  End Date: 10/30/2017
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Alcobe-Garibay/JANE DE ALCANTARA6-4; 6-3
SF(1) Bennett/Bredberg Canizares d. (3) Heller/Smejkal7-6(1); 2-6; 10-8
Q(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Dennett/Hendricks6-3; 6-1
16(1) Bennett/Bredberg Canizares d. Pal/wuhrman6-2; 6-1
Mixed 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(2) Gritzman/Smejkal d. (1) Bennett/Giles7-5; 3-6; 13-11
SF(1) Bennett/Giles d. (4) Block/Friedland
Q(1) Bennett/Giles d. JANE DE ALCANTARA/Roseman6-0; 6-0
16(1) Bennett/Giles d. Rajakar/traub6-1; 6-3
USTA Florida Level 5 Orange County Boy's & Girl's 18s at Lake CaneStart Date: 10/14/2017  End Date: 10/16/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 10)
16(14) Isabella Montana d. DJ Bennett3-6; 6-4; 10-3
32DJ Bennett d. Annabella Bowen6-1; 6-1
64DJ Bennett d. (8) Miranda Bishard6-0; 6-2
Girls' 18 Singles Consolation #2 (Draw Line - 2)
16Ariel Johnson d. DJ Bennett
Saddlebrook September Level 6Start Date: 9/23/2017  End Date: 9/25/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 12)
FDJ Bennett d. (1) Sydney Sforzo6-0; 7-5
SFDJ Bennett d. (2) Abbey Siegel6-1; 6-2
QDJ Bennett d. Yasemin Tuncer6-4; 6-0
USTA National Doubles ChampionshipsStart Date: 8/24/2017  End Date: 8/26/2017
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 13)
QBabayan/siegel d. (5) Bennett/Wang6-2; 3-6; 6-3
16(5) Bennett/Wang d. Severance/voeks6-0; 6-2
32(5) Bennett/Wang d. Cornelissen/Farhat6-3; 6-0
F-NE(3) Herremans/Porges d. (5) Bennett/Wang6-4; 6-1
S-NE(5) Bennett/Wang d. Alcobe-Garibay/JANE DE ALCANTARA6-0; 6-2
Lake Cane Summer Challenge Level 6Start Date: 8/12/2017  End Date: 8/14/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 7)
SF(1) Elena Weaver d. DJ Bennett6-1; 6-1
QDJ Bennett d. Divya Kaushal6-0; 6-0
16DJ Bennett d. Aditi Thorat6-1; 6-1
Inspiration Academy August Level 7 Jr Chps.Start Date: 8/5/2017  End Date: 8/7/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 1)
F(1) DJ Bennett d. (2) Anaya Singh6-2; 6-0
SF(1) DJ Bennett d. Eva Tasdemir6-4; 6-1
USTA Florida Junior Level 5 Championships in TallahasseeStart Date: 7/15/2017  End Date: 7/17/2017
Girls' 18 Singles (Draw Line - 22)
Q(8) Camille Townsend d. DJ Bennett6-2; 6-2
16DJ Bennett d. (4) Caraline Scheufler6-3; 6-3
32DJ Bennett d. Ana Sotomayor6-0; 6-0
 Consolation:
PL-SSOFIA BARALE d. DJ Bennett6-4; 6-2
USTA Florida Level 3 "Bobby Curtis" Junior Sectional Championships BG 14 & 12Start Date: 6/10/2017  End Date: 6/14/2017
Girls' 14 Singles (Draw Line - 64)
16(10) Alexis Blokhina d. (2) DJ Bennett4-6; 6-2; 6-4
32(2) DJ Bennett d. Didi Bredberg Canizares6-2; 7-5
64(2) DJ Bennett d. Kiana Thompson6-1; 6-0
 Consolation:
R3Elizabeth Kuznetsov d. (2) DJ Bennett
USTA Florida Level 3 Doubles Spring Challenge at the National CampusStart Date: 5/27/2017  End Date: 5/30/2017
Girls' 14 Doubles (Draw Line - 1)
F(1) Bennett/Wang d. (3) Makela/Pennings6-4; 6-2
SF(1) Bennett/Wang d. (4) Bredberg Canizares/Neal6-2; 6-0
Q(1) Bennett/Wang d. Lloyd/Rittel6-1; 6-2
16(1) Bennett/Wang d. Gramanzini/Martinelli6-0; 6-1
Round Legend
F  =  Finals
PL  =  Playoff
SF  =  Semifinals
QF  =  Quarterfinals
16  =  Round of 16
32  =  Round of 32
64  =  Round of 64
128  =  Round of 128
256  =  Round of 256
RR  =  Round Robin
QQ  =  Quarterfinal Qualifier
R5  =  Round 5
5Q  =  Round 5 Qualifier
R4  =  Round 4
4Q  =  Round 4 Qualifier
R3  =  Round 3
3Q  =  Round 3 Qualifier
R2  =  Round 2
R1  =  Round 1