Individual Player Record Report
Send to Excel
|
Print Report
Carl Weigel
City, State
Edina, MN
Report Date
7/5/2024
Program Results for Championship Year
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Program Results
Reed-Sweatt Team 3
[Section] Northern > [District] Northern > [Program] Winter Team Jr. Cup
Mixed
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1486425
01/19/2014
Lily Weigel
Joshua Polzin
Mackenzie Malewicki
6-3
Won
Match #1486440
02/16/2014
Sofia Garduno
Hannah Welliver
Thomas Fredrickson
6-4
Won
Match #1486437
02/16/2014
Maria Bondy
Gregory Ortmeier
Jenna Swenson
6-4
Won
Match #1486443
03/01/2014
Monica Bondy
Evan Fridinger
Allison Marshall
6-5
Lost
Match #1486449
03/16/2014
Lily Weigel
Isabelle Falk
Carl Vaughan
5-3
Lost
Male Singles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1486452
03/16/2014
Gregory Ortmeier
6-1
Won
Male Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1486443
03/01/2014
Tyler Matson
Evan Fridinger
Nitin Venkatesh
6-1
Lost
Match #1486437
02/16/2014
Dylan Wrede
Default
6-0
Won
Match #1486431
02/01/2014
Dylan Wrede
John Doethirtythree
Anthony Siegfried
6-0
Won
Match #1486446
03/01/2014
William Whisler
Anthony Siegfried
John Doethirtythree
6-3
Won
ICT - 14 Int A
[Section] Northern > [District] Northern > [Program] 2014 Twin Cities USTA Jr. Team Tennis
Mixed
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1539301
07/08/2014
Paige Olowu
Samuel Aronson
Ally Hogan
6-3
Won
Male Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1539210
06/17/2014
Andrew Campbell
Calvin Tran
Brandon Lu
6-3
Lost
ICT #3
[Section] Northern > [District] Northern > [Program] Pilot Fall Boys Team Tennis
Male Singles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1594167
10/05/2014
Strom Keehn
6-2
Lost
Match #1594174
09/28/2014
Jedidiah Bingham
6-5
Lost
Match #1594172
10/19/2014
Bruce Acosta
4-3
Won
Male Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1594172
10/19/2014
Kurt Harmening
Bruce Acosta
Max Schnabel
7-1
Lost
Match #1594174
09/28/2014
Ben Anderson
Dylan Wrede
Jedidiah Bingham
7-2
Won
Match #1594174
09/28/2014
Kurt Harmening
Benton Scott
Jedidiah Bingham
9-0
Lost
Match #1594167
10/05/2014
Ben Anderson
Max Vandermyde
David Hovis
6-1
Won
Championship Results
Area
Program
Area Championship
Apple Valley 14 and Under Intermediate A: Round Robin
/ 2014 USTA Jr. Team Tennis Area Playoffs - Greater Twin Cities
Male Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1555921
07/21/2014
Andrew Campbell
Henry Smith
derek davis
6-4
Lost
Match #1555926
07/21/2014
Andrew Campbell
jack richard kelly
Ryan Niedenthal
6-0
Won
Match #1555928
07/22/2014
Andrew Campbell
Matthew Schlottman
James Scharr
6-3
Won
Match #1555932
07/22/2014
Andrew Campbell
Carson Konrady
Grant Hollar
6-2
Lost
Mixed
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1555924
07/21/2014
Paige Olowu
Elizabeth Ellington
Antero Sivula
6-2
Won
Program Championship
Flight - 14 and Under - Intermediate
/ Cross Flight Matches
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1556083
07/01/2014
Camilo Ferreira
John Deneen
Titus Gustafson
6-0
Won
Male Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1553512
07/11/2014
Vilas Stolpman
Albert Melloy
Cullen Melloy
6-0
Won