Individual Player Record Report
Send to Excel
|
Print Report
Molly Hendricks
City, State
Bloomington, MN
Report Date
7/5/2024
Program Results for Championship Year
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Program Results
Minnetonka Tennis Club - 18 Int A
[Section] Northern > [District] Northern > [Program] 2014 Twin Cities USTA Jr. Team Tennis
Mixed
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1541181
06/26/2014
Jacob Stork
Eveline Kenney
Harrison Lindbloom
8-2
Won
Match #1541229
07/10/2014
Peyton Schmidt
Joel Benson
Dominica Hadley
8-4
Lost
Match #1555353
07/10/2014
Jacob Stork
Siri Peterson
JD Urban
8-1
Won
Female Singles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1541181
06/26/2014
Kendall Kozikowski
8-2
Lost
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1541254
07/17/2014
Mina McMillan
Ruth Rike
Maria Carpenter
6-2
Won
Match #1541260
07/17/2014
Megan McAndrews
Christina McManus
Allison Bauer
8-5
Won
Match #1555353
07/10/2014
Kitren Bonine
Siri Peterson
Kathleen Kaelin
8-1
Won
Championship Results
Section
Area
Program
Section Championship
18 and Under Intermediate A - Flight 1
/ 2014 USTA Northern Jr. Team Tennis Section Championship
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1560705
07/30/2014
Mina McMillan
Sydney Holt
Emma Bartels
8-6
Lost
Match #1560706
07/30/2014
Mina McMillan
Raechel Murray
Annika Iverson
8-6
Lost
Match #1560703
07/30/2014
Mina McMillan
Madison Illikainen
Cecelia Ella Brown
8-6
Won
Mixed
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1560705
07/30/2014
Spencer DeVeau
Alison Rusche
Patrick Gallagher
8-2
Lost
Match #1560703
07/30/2014
Spencer DeVeau
Robbie Sobczak
Leah Glory Madsen
8-6
Won
18 and Under Intermediate A: Titanium Bracket
/ 2014 USTA Northern Jr. Team Tennis Section Championship
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1561792
07/31/2014
Mina McMillan
Allison Persing
Mariah Kent
8-2
Won
Female Singles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1561794
07/31/2014
Bridget Anderson
8-3
Won
Area Championship
Shakopee 18 and Under Intermediate A: Flight 1
/ 2014 USTA Jr. Team Tennis Area Playoffs - Greater Twin Cities
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1555606
07/21/2014
Kitren Bonine
Claire Bryant Hennessey
Pyu Htwe
6-3
Won
Match #1555608
07/21/2014
Sally Pearson
Rachel Menke
Natalie Carter
6-3
Won
Match #1555609
07/21/2014
Mina McMillan
Morgan Anderson
Sydney Douglas
6-5
Won
Shakopee 18 and Under Intermediate A: Championship Bracket
/ 2014 USTA Jr. Team Tennis Area Playoffs - Greater Twin Cities
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1559912
07/22/2014
Mina McMillan
Sara Gilbert
Samantha Anderson
8-4
Won
Match #1559917
07/22/2014
Mina McMillan
Madeline Mueller
Andrea Erdman
8-4
Won
Match #1559919
07/22/2014
Mina McMillan
Pyu Htwe
Claire Bryant Hennessey
8-1
Won
Match #1559920
07/22/2014
Mina McMillan
Rachel Menke
Aubrey Kathryn Marshall
8-2
Lost
Program Championship
Flight - 18 and Under - Intermediate
/ Cross Flight Matches
Female Doubles
Match Date
Partner
Opponent
Winning Score
Result
Match #1549627
06/18/2014
Megan McAndrews
Grace Sperr
Natalie Carter
6-4
Won